Turner Hastings Kirkham 1800 Freestanding Bath - Satin Silk White KI1800TCB
SKU: KI1800TCB
Online only ?
Up to 12 months interest free with Zip Money
  • Free Delivery Available
    Your delivery location
    Sydney   NSW 2000
Spa-Like Comfort
Timeless Design
Specifications & Manuals
Key Specifications
Material
TitanCast Solid Surface
Weight (kg)
130 kg
Depth (mm)
840 mm
Height (mm)
600 mm
Width (mm)
1800 mm
Finish Colour
Gloss White
Notes
  • Requires Waste: 40mm waste without overflow
  • Overflow
    Finish Colour Description
    Satin Silk White
    Warranty
    Manufacturer Warranty
    Lifetime
    Warranty Note
    TitanCast Baths - Lifetime
    Use
    Not intended or designed for commercial use.
    Other Features
    Features
  • Optional TitanCast 40mm Bath Pop-Up Waste is also available