

4 payments of $187.25 with
Own it from $10 per week with Zip Pay
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Material | Ceramic |
|---|---|
| Depth (mm) | 270 mm |
| Height (mm) | 110 mm |
| Width (mm) | 750 mm |
| Finish Colour | White |
| Overflow | |
| Finish Colour Description | Gloss White |
| Number of tapholes | 0 |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Warranty Note | Refer to Warranty Sheet for more details |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Bathroom Bath/Basin Details
| Basin Capacity (Litres) | 4.5 L |
|---|---|
| Bathroom Basin Mounting Type | Countertop/Wall Hung |
| Accessible |
Other
| EAN | 9349196009000 |
|---|
Manuals & Downloads
Compare to similar items
Studio Bagno Spy 75 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White SPY75-0 SPY750
$749
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Soul 4 Bench Basin with No Tap Hole - Gloss White SOL14-0 SOL14/0
$1,199
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Form Circle Bench Basin - Matte Indigo FRM45-IN FRM45IN
$1,348.50
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Spy 60 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White SPY60-0 SPY600
$699
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Unlimited 140 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White UNL14000L-0 UNL14000L0
$2,279
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Unlimited 70 Bench or Wall Basin with 3 Tap Holes - Gloss White UNL07000L-3 UNL07000L3
$929
| Material | Ceramic |
|---|
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

