


4 payments of $149.75 with
Own it from $10 per week with Zip Pay
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Material | Ceramic |
|---|---|
| Depth (mm) | 250 mm |
| Height (mm) | 110 mm |
| Width (mm) | 550 mm |
| Finish Colour | White |
| Overflow | |
| Finish Colour Description | Gloss White |
| Number of tapholes | 0 |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Warranty Note | Refer to Warranty Sheet for more details |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Bathroom Bath/Basin Details
| Basin Capacity (Litres) | 4 L |
|---|---|
| Bathroom Basin Mounting Type | Countertop/Wall Hung |
| Accessible |
Other
| EAN | 9349196009109 |
|---|
Manuals & Downloads
Compare to similar items
Studio Bagno Spy 55 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White SPY55-0 SPY550
$599
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Unit 100 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White UTL03-0 UTL030
$1,549
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Spy 55 Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White SPY55-1 SPY551
$599
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Apartment 60R Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White 5002/1
$749
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Form Rectangle Bench Basin - Matte Indigo FRM60-IN FRM60IN
$1,348.50
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Berlin Two Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White URB1000L-0 URB1000L/0
$1,999
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Metamorfosi 3 Bench Basin - Black and White MET42550BN
$1,299
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Shard 102 X Plan Right Bowl Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White SHA102R-1 SHA102R1
$1,499
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Apartment 60R Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White 5002-0
Request Price
| Material | Ceramic |
|---|
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
