

4 payments of $319.75 with
Up to 12 months interest free with Zip Money
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Material | Ceramic |
|---|---|
| Depth (mm) | 350 mm |
| Height (mm) | 140 mm |
| Width (mm) | 800 mm |
| Finish Colour | White |
| Overflow | |
| Finish Colour Description | Gloss White |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Warranty Note | Refer to Warranty Sheet for more details |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Bathroom Bath/Basin Details
| Basin Capacity (Litres) | 18 L |
|---|---|
| Bathroom Basin Mounting Type | Countertop |
| Accessible |
Other
| EAN | 9349196008751 |
|---|
Manuals & Downloads
Compare to similar items
Studio Bagno Unlimited 90 Bench or Wall Basin with 3 Tap Holes - Gloss White UNL09000L-3 UNL09000L3
$1,159
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Spy 80 Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White SPY80-1 SPY801
$849
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Soul 4H Bench Basin with 1 Tap Hole - Gloss White SOL13-1 SOL131
$1,249
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Shard 81 X Plan Right Bowl Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White SHA81R-0 SHA81R0
$1,199
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Shard 75 Bench or Wall Basin with 3 Tap Holes - Gloss White SHA75-3 SHA753
$1,199
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Shard 102 X Plan Left Bowl Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White SHA102L-1 SHA102L1
$1,499
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Form Rectangle Bench Basin - Matte Coffee FRM60-MC FRM60MC
$1,348.50
| Material | Ceramic |
|---|
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
