


4 payments of $199.75 with
Own it from $10 per week with Zip Pay
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Material | Ceramic |
|---|---|
| Depth (mm) | 450 mm |
| Height (mm) | 120 mm |
| Width (mm) | 600 mm |
| Finish Colour | White |
| Overflow | |
| Finish Colour Description | Gloss White |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Warranty Note | Refer to Warranty Sheet for more details |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Bathroom Bath/Basin Details
| Bathroom Basin Mounting Type | Countertop/Wall Hung |
|---|
Other
| EAN | 9349196000427 |
|---|
Manuals & Downloads
Compare to similar items
Studio Bagno Nur 80X Plan Bench Basin with No Tap Hole - Gloss White NUR80XS-0 NUR80XS0
$1,279
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Shard 81 X Plan Left Bowl Bench or Wall Basin with 2 Tap Holes - Gloss White SHA81L-2 SHA81L2
$1,199
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Apartment 40R Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White 5001/1
$499
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Unit 120 Bench or Wall Basin with 2 Tap Holes - Gloss White UTL04-2 UTL042
$2,319
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Shard 81 X Plan Right Bowl Bench or Wall Basin with 2 Tap Holes - Gloss White SHA81R-2 SHA81R2
$1,199
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Mini Milk Left Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White 001311A
$629
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Shard X Mini Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White SHAXMIN-1 SHAXMIN1
$719
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Bambino Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White 8093/B
$499
| Material | Ceramic |
|---|
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

