Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | B8718110B |
|---|---|
| Material | Cast Iron |
| Weight (kg) | 3.3 kg |
| Depth (mm) | 300 mm |
| Height (mm) | 60 mm |
| Width (mm) | 150 mm |
| Finish Colour | Black |
| Designer | Sergio Herman |
Compare to similar items
Serax Surface Cappuccino Cup and Saucer - Set of 4 - Indi Grey B5116223B
$140
| Material | Stoneware |
|---|
Serax Passe Partout Dessert Spoon Set Of 6 Matte Stainless Steel B1318307
$94
| Material | Stainless Steel |
|---|
Serax Grace Champagne Glass Set Of 4 Transparent B0819708
$160
| Material | Lead-Free Crystal Glass |
|---|
Serax Grace Red Wine Glasses Set Of 4 Transparent - B0819707
$126
| Material | Lead-free crystal glass |
|---|
Serax De 24cm Plate Set Of 2 Off White and Black Variation 5 B4019319
$195
| Material | Porcelain |
|---|
Serax Grace Champagne Coupe Set Of 4 Transparent B0819709
$180
| Material | Lead-free crystal glass |
|---|
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

