Samsung 77 Inch S85F OLED 4K Smart AI TV [2025] QA77S85FAEXXY
SKU: QA77S85FAEXXY
Online only ?
Unfortunately, this product is no longer available.
If you need more information, please contact one of our product experts.
Specifications & Manuals
Key Specifications
Model Number
QA77S85FAEXXY
Weight (kg)
28.1 kg
Depth (mm)
33.9 mm
Height (mm)
991.4 mm
Width (mm)
1721.4 mm
Accessories included
Bluetooth SolarCell Remote Control
Finish Colour
Black
Finish Colour Description
Graphite Black
Warranty
Manufacturer Warranty
1 Year
Use
Not intended or designed for commercial use.
Other Features
Features
Year
2025
Energy Efficiency
Energy Consumption(kWh/annum)
507
TV Energy Star Rating
6.0
Inputs
HDMI-CEC
USB Ports
2
HDMI Ports (IN)
4
RF Connection In
HDMI-eARC
HDMI-ARC
Display
Screen Size
77 in
Refresh Rate
100 Hz