Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | 3435000904 |
|---|---|
| Depth (mm) | 90 mm |
| Width (mm) | 750 mm |
| Finish Colour | Polished Stainless Steel |
| Finish Colour Description | Stainless Steel Polished |
Compare to similar items
Rogerseller Roll Single Heated Towel Rail 750 x 4 Rails - Polished Stainless Steel 3435000904
$999
Rogerseller Tonic 900 Additional Vertical Heated Towel Rail - Matte White 3435005452-ADD
$618
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Power (W) | 24 W |
Rogerseller Tonic 900 Vertical Heated Towel Rail - Matte Black 3435005411
$797
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Power (W) | 24 W |
Rogerseller Eon 770 Additional Single Heated Towel Rail - Polished Stainless Steel 3435005701-ADD
$300
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Power (W) | 10 W |
Rogerseller Eccentric Additional Vertical Heated Towel Rail - Chrome 3435005301-ADD
$520
| Material | Brass |
|---|---|
| Power (W) | 24 W |
Rogerseller Tonic 900 Additional Vertical Heated Towel Rail with Hook - Matte Black 3435005611-ADD
$676
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Power (W) | 24 W |
Rogerseller Eon 770 Single Heated Towel Rail - Brushed Stainless Steel 3435005707
$529
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Power (W) | 10 W |
Rogerseller Tonic 900 Vertical Heated Towel Rail with Hook - Matte Black 3435005611
$855
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Power (W) | 24 W |
Rogerseller Tonic 900 Vertical Heated Towel Rail with Hook - Graphite 3435005605
$855
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Power (W) | 24 W |
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

