Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | 3435004204 |
|---|---|
| Depth (mm) | 90 mm |
| Width (mm) | 750 mm |
| Finish Colour | Polished Stainless Steel |
| Finish Colour Description | Stainless Steel Polished |
Compare to similar items
Rogerseller Fold Single 750 Heated Towel Rails x 4 Rails - Polished Stainless Steel 3435004204
$1,285
Rogerseller Eon 770 Additional Single Heated Towel Rail - Polished Stainless Steel 3435005701-ADD
$300
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Power (W) | 10 W |
Rogerseller Polished Roll Vertical Heated Towel Rail 902 - Stainless Steel 3435007504
$459
Rogerseller Tonic 900 Vertical Heated Towel Rail - Brushed Stainless Steel 3435005407
$659
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Power (W) | 24 W |
Rogerseller Tonic 900 Vertical Heated Towel Rail - Graphite 3435005405
$797
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Power (W) | 24 W |
Rogerseller Tonic 1150 Additional Vertical Heated Towel Rail - Brushed Stainless Steel 3435005507-ADD
$525
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Power (W) | 24 W |
Rogerseller Tonic 1150 Vertical Heated Towel Rail - Graphite 3435005505
$855
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Power (W) | 24 W |
Rogerseller Tonic 900 Additional Vertical Heated Towel Rail - Matte White 3435005452-ADD
$618
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Power (W) | 24 W |
Rogerseller Tonic 900 Additional Vertical Heated Towel Rail - Graphite 3435005405-ADD
$618
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Power (W) | 24 W |
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

