Specifications & Manuals
Key Specifications
| Depth (mm) | 573 mm |
|---|---|
| Height (mm) | 595 mm |
| Width (mm) | 595 mm |
| Finish Colour | Black |
| Oven Fuel Type | Electric |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|
Safety Features
| Child lock | |
|---|---|
| Auto Power Off |
Volume
| Oven Volume | 68 Litres |
|---|
Functions
| Keep warm |
|---|
Other Features
| Oven Type | Single Oven |
|---|
Other
| Oven Timer | |
|---|---|
| EAN | 4002515668832 |
Compare to similar items
Miele 60cm Combi-Steam Oven DGC6865XXLB
$10,799
| Oven Volume | 68 Litres |
|---|---|
| Oven Fuel Type | Electric |
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

