Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | KS37422ID |
|---|---|
| Depth (mm) | 544 mm |
| Height (mm) | 1770 mm |
| Width (mm) | 559 mm |
| Finish Colour | Integrated (Own Cabinetry) |
| Notes | This product is not available for delivery in NSW. |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|
Volume
| Total Volume | 348 L |
|---|
Energy Efficiency
| Energy Star Rating |
|---|
Other Features
| Features | ● Individually adjustable glass shelf lighting thanks to FlexiLight ● Store food anywhere in the refrigerator – DynaCool ● Door shelves can be cleaned in the dishwasher – ComfortClean ● Soft-closing doors thanks to SoftClose ● Food is chilled quickly thanks to Automatic SuperCool |
|---|
Country of Origin
| Origin | Germany |
|---|
Door
| Reversible door | Yes |
|---|
Other
| EAN | 04002515382288 |
|---|
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

