Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | CMP250102 |
|---|---|
| Weight (kg) | 22.9 kg |
| Depth (mm) | 426 mm |
| Height (mm) | 455 mm |
| Width (mm) | 590 mm |
| Finish Colour | Anthracite |
| Has Milk Frother | Yes |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|---|
| Warranty Note | Part & Labour |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Other Features
| Features |
|
|---|
Coffee Machine Details
| Coffee Machine Type | Automatic |
|---|
Other
| Built In | |
|---|---|
| EAN | 4242006278915 |
Compare to similar items
Gaggenau 200 Series Fully Automatic Built-In Coffee Machine - Anthracite CMP250102
$7,999
| Coffee Machine Type | Automatic |
|---|
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

