Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | WSP221112 |
|---|---|
| Weight (kg) | 16.3 kg |
| Depth (mm) | 518 mm |
| Height (mm) | 140 mm |
| Width (mm) | 590 mm |
| Finish Colour | Metallic Finish |
| Notes | Flush installation |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Other Features
| Features |
|
|---|
Functions
| Dough proving | |
|---|---|
| Defrost | |
| Keep warm | |
| Drying | |
| Plate warming | |
| Preheat ovenware | |
| Slow cooking |
Display
| Display |
|---|
Volume
| Oven Volume | 20 L |
|---|
Electrical Connection
| Connected load | 0.82 kW |
|---|---|
| Length of cord | 1.8 m |
Other
| Perfect temperature control | |
|---|---|
| EAN | 4242006299354 |
Compare to similar items
Gaggenau 60cm 200 Series Culinary Warming Drawer - Metallic WSP221112
$2,999
| Oven Volume | 20 L |
|---|
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

