

Accessories & Add-Ons

Billi Home FT Still Filtered Water with Round Slimline Dispenser Chrome 911000RCH

Billi B-5000 Boiling and Chilled Filtered Water with XL Levered Dispenser 915000LCH

Insinkerator Steaming Hot Filtered Water Tap GN1100

Insinkerator Steaming Hot & Ambient Filtered Water Tap HC3300CH

Franke Verona Pull-Out Tap Chrome TA7311
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | MRG260-SBRSGB |
|---|---|
| Depth (mm) | 433 mm |
| Height (mm) | 200 mm |
| Width (mm) | 553 mm |
| Bowl Type | 1 & 1/2 |
| Drainer | No Drainer |
| Finish Colour | Grey / Charcoal |
| Finish Colour Description | Stone Grey |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 50 Years |
|---|
Sink Installation
| Flush Mount | |
|---|---|
| Undermount |
Country of Origin
| Origin | Slovakia |
|---|
Other
| Sink Pack | |
|---|---|
| Top Mount | |
| EAN | 9336082019595 |
Compare to similar items
Franke Maris Stone Grey 1 & 1/2 Bowl Sink - MRG260-SBRSGB
$1,163
| Bowl Type | 1 & 1/2 |
|---|---|
| Drainer | No Drainer |
Franke Maris 340/150mm 1 and 1/2 Bowl Left Topmount Sink Matte Black MRG660-SBLMBB
$1,359
| Bowl Type | 1 & 1/2 |
|---|---|
| Drainer | No Drainer |
Franke Maris 340/150mm 1 and 1/2 Bowl Left Flushmount Sink with Extension Drainer Stone Grey MRG260-SBLSGFPC
$1,399
| Bowl Type | 1 & 1/2 |
|---|---|
| Drainer | Extension Drainer |
Franke Maris 340/150mm 1 and 1/2 Bowl Sink Onyx MRG260-SBRONB
$1,123
| Bowl Type | 1 & 1/2 |
|---|---|
| Drainer | No Drainer |
Franke Maris 340/150mm 1 and 1/2 Bowl Left Topmount Sink Polar White MRG660-SBLPWB
$1,079
| Bowl Type | 1 & 1/2 |
|---|---|
| Drainer | No Drainer |
Franke Maris 340/150mm 1 and 1/2 Bowl Left Topmount Sink Stone Grey MRG660-SBLSGB
$1,079
| Bowl Type | 1 & 1/2 |
|---|---|
| Drainer | No Drainer |
Franke Maris 340/150mm 1 and 1/2 Bowl Right Topmount Sink Onyx MRG660-SBRONB
$1,329
| Bowl Type | 1 & 1/2 |
|---|---|
| Drainer | No Drainer |
Franke Maris 340/150mm 1 and 1/2 Bowl Right Topmount Sink Polar White MRG660-SBRPWB
$1,352
| Bowl Type | 1 & 1/2 |
|---|---|
| Drainer | No Drainer |
Franke Maris 340/150mm 1 and 1/2 Bowl Right Topmount Sink Stone Grey MRG660-SBRSGB
$1,329
| Bowl Type | 1 & 1/2 |
|---|---|
| Drainer | No Drainer |
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
