











Accessories & Add-Ons



Promotions
Specifications & Manuals
| Model Number | RS7621SLK1 |
|---|---|
| Depth (mm) | 610 mm |
| Height (mm) | 2134 mm |
| Width (mm) | 756 mm |
| Dispenser | No dispenser |
| Finish Colour | Integrated (Own Cabinetry) |
| Plumbing required | No |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|
| Total Volume | 463 L |
|---|---|
| Fridge Volume | 463 L |
| Volume Note | Useable volumes quoted |
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Energy Consumption(kWh/annum) | 203 |
| Features |
The feature images used on this page are examples to demonstrate the product benefits and may differ slightly to the actual product. You can choose to customise your integrated model with your own cabinetry or purchase our stainless steel panel door, handle or toe kick accessories. |
|---|---|
| Frost Free |
| Default Door Hinge | Left |
|---|---|
| Reversible door | No |
| Fridge - Freezer Category | Pigeon pair |
|---|---|
| Primary Product Category | Fridge |
| Energy consumption | 227 Kwh |
| EAN | 9415112253045 |
| Frost Control | Frost Free |
| Design Collection | Fisher & Paykel Integrated |
Compare to similar items
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
-639077649713156593.png)
