Accessories & Add-Ons

Fisher & Paykel Square Fine Black Handle Kit AHD5RDSFB

Fisher & Paykel Assisted Opening Accessory for Integrated Appliances OPEX1
Promotions
Fisher & Paykel Series 11 442L Integrated Column Freezer with Ice Left Hinge RS7621FLJK1
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | RS7621FLJK1 |
|---|---|
| Depth (mm) | 610 mm |
| Height (mm) | 2134 mm |
| Width (mm) | 756 mm |
| Finish Colour | Integrated (Own Cabinetry) |
| Notes | Contains internal (plumbed) ice maker. |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|
Volume
| Total Volume | 442 L |
|---|---|
| Freezer Volume | 442 L |
| Volume Note | Useable volumes quoted |
Energy Efficiency
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Energy Consumption(kWh/annum) | 427 |
Door
| Default Door Hinge | Left |
|---|---|
| Reversible door | No |
Other Features
| Frost Free |
|---|
Other
| Fridge - Freezer Category | Freezer |
|---|---|
| Primary Product Category | Freezer |
| EAN | 9415112250570 |
| Frost Control | Frost Free |
| Design Collection | Fisher & Paykel Integrated |
Compare to similar items
Fisher & Paykel Series 11 463L Integrated Column Fridge with Water Left Hinge RS7621SLHK1
$10,999
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Dispenser | Water only |
| Default Door Hinge | Left |
| Frost Free |
Fisher & Paykel Series 11 463L Integrated Column Refrigerator Left Hinge RS7621SLK1
$10,699
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Dispenser | No dispenser |
| Default Door Hinge | Left |
| Frost Free |
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
-639077649713156593.png)
-639075862637827832.png)
