Accessories & Add-Ons


Promotions
Specifications & Manuals
| Model Number | RS4621FLJK1 |
|---|---|
| Depth (mm) | 610 mm |
| Height (mm) | 2134 mm |
| Width (mm) | 451 mm |
| Finish Colour | Integrated (Own Cabinetry) |
| Notes | Contains internal (plumbed) ice maker. |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|
| Total Volume | 220 L |
|---|---|
| Freezer Volume | 220 L |
| Volume Note | Useable volumes quoted |
| Energy Consumption(kWh/annum) | 314 |
|---|
| Default Door Hinge | Left |
|---|---|
| Reversible door | No |
| Frost Free |
|---|
| Fridge - Freezer Category | Freezer |
|---|---|
| Primary Product Category | Freezer |
| EAN | 9415112250594 |
| Frost Control | Frost Free |
| Design Collection | Fisher & Paykel Integrated |
Compare to similar items
Fisher & Paykel Series 11 449L Integrated Bottom Mount Column Refrigerator Left Hinge RS7621WLUE1
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Default Door Hinge | Left |
| Frost Free |
Fisher & Paykel Series 11 463L Integrated Column Fridge Left Hinge RS7621SLHE1
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Default Door Hinge | Left |
| Frost Free |
Fisher & Paykel Series 11 555L Integrated Refrigerator Freezer with Ice and Water Left Hinge RS9121WLUVE1
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Dispenser | Ice and water |
| Default Door Hinge | Left |
Fisher & Paykel Series 11 463L Integrated Column Fridge with Water Left Hinge RS7621SLHK1
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Dispenser | Water only |
| Default Door Hinge | Left |
| Frost Free |
Fisher & Paykel Series 11 351L Integrated Column Refrigerator Left Hinge RS6121SLHE1
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Default Door Hinge | Left |
| Frost Free |
Fisher & Paykel Series 11 351L Integrated Column Fridge with Water Left Hinge RS6121SLHK1
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Dispenser | No dispenser |
| Default Door Hinge | Left |
| Frost Free |
Fisher & Paykel Series 11 351L Integrated Column Fridge Left Hinge RS6121SLK1
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Dispenser | No dispenser |
| Default Door Hinge | Left |
| Frost Free |
Fisher & Paykel Series 11 442L Integrated Column Freezer with Ice Left Hinge RS7621FLJK1
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Default Door Hinge | Left |
| Frost Free |
1 Review
Rating snapshot
Winnings' customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust MarkCompanion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
-639077649713156593.png)
-639075862637827832.png)
