

Specifications & Manuals
Key Specifications
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Depth (mm) | 79 mm |
| Height (mm) | 178 mm |
| Width (mm) | 60 mm |
| Finish Colour | Brushed Stainless Steel |
| Designer | C&P |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|
Other Features
| Features | Free standing With extendable container |
|---|
Other
| EAN | 4415556688835 |
|---|
Manuals & Downloads
Compare to similar items
Fantini Young Liquid Soap Dispenser - Brushed Stainless Steel 96937652
$433
| Material | Stainless Steel |
|---|
Fantini Young Wall Mounted Liquid Soap Dispenser - Raw Metal PVD 96Q87671
$1,030
| Material | Brass |
|---|
Fantini Young Wall Mounted Liquid Soap Dispenser - Pure Brass PVD 96Q77671
$1,030
| Material | Brass |
|---|
Fantini Young Wall Mounted Liquid Soap Dispenser - Matte Black 96137671
$702
| Material | Brass |
|---|
Fantini Young Wall Mounted Liquid Soap Dispenser - Matte Copper PVD 96P97671
$965
| Material | Brass |
|---|
Fantini Young Wall Mounted Liquid Soap Dispenser - Deep Black PVD 96S17671
$965
| Material | Brass |
|---|
Fantini Young Wall Mounted Liquid Soap Dispenser - Brushed Stainless Steel 96937671
$549
| Material | Stainless Steel |
|---|
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

