Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | 3629006001 |
|---|---|
| Depth (mm) | 71 mm |
| Height (mm) | 200 mm |
| Width (mm) | 65 mm |
| Finish Colour | Chrome |
| Finish Colour Description | Chrome |
Compare to similar items
Fantini Icona Classic Diverter Mixer - Deep Black PVD 53S1R485B-4400M585A
$1,420
| Material | Brass |
|---|
Fantini Mint Diverter Mixer - Matte British Gold PVD 34P6F185B-4400M585A
$1,414
| Material | Brass |
|---|
Fantini Icona Classic Diverter Mixer - Matte Copper PVD 53P9R485B-4400M585A
$1,420
| Material | Brass |
|---|
Fantini Mint Diverter Mixer - Brushed Stainless Steel 3493F185B-4400M585A
$1,600
| Material | Stainless Steel |
|---|
Fantini Nostromo Vertical Diverter Mixer - Brushed Stainless Steel NOSVDMBSS
Request Price
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

