

Catalano Green Wall Hung Toilet Seat With Soft-Close Slim Seat Gloss White - Includes Rogerseller Cistern & Flushplate Brushed Nickel WHGWSLBN GREENWHGWSLBN
4 payments of $499.75 with
Up to 12 months interest free with Zip Money
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | GREENWHGWSLBN |
|---|---|
| Depth (mm) | 550 mm |
| Height (mm) | 338 mm |
| Width (mm) | 370 mm |
| Finish Colour | White |
| Finish Colour Description | Gloss White Toilet With Brushed Nickel Buttons |
| Supplied Components |
|
| Finish | Gloss |
| In-Wall Included |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|
Water Efficiency
| Water Star Rating | |
|---|---|
| WELS Product Registration Number | L46124 |
| Litres Per Flush | 2.8 / 4.7 |
Toilet Specifications
| Toilet Seat | Slim Seat |
|---|---|
| Toilet Mounting | Wall Hung |
| Toilet Bowl Shape | Rectangular |
Compare to similar items
Catalano Green Wall Hung Toilet Seat With Soft-Close Slim Seat Gloss White - Includes Rogerseller Cistern & Flushplate Brushed Nickel WHGWSLBN GREENWHGWSLBN
$1,999
| Water Star Rating |
|---|
Catalano Sfera Wall Hung Toilet Suite with Slim Soft Close Seat - Includes Rogerseller Cistern & Flushplate Brushed Nickel SFERAWHSLBN
$1,778
| Water Star Rating |
|---|
Catalano Sfera Wall Hung Toilet Suite with Standard Soft Close Seat - Includes Rogerseller Cistern & Flushplate Brushed Nickel SFERAWHSTDBN
$1,688
| Water Star Rating |
|---|
Catalano Green Wall Hung Toilet Seat With Soft-Close Slim Seat Gloss White - Includes Rogerseller Cistern & Flushplate Chrome WHGWSLCH GREENWHGWSLCH
$1,899
| Water Star Rating |
|---|
Catalano Sfera Wall Hung Toilet Suite with Standard Soft Close Seat - Includes Rogerseller Cistern & Flushplate Matte Black SFERAWHSTDMB
$1,688
| Water Star Rating |
|---|
Catalano Sfera Wall Hung Toilet Suite with Slim Soft Close Seat - Includes Rogerseller Cistern & Flushplate Graphite SFERAWHSLGR
$1,778
| Water Star Rating |
|---|
Catalano Green Wall Hung Toilet Seat With Soft-Close Slim Seat Gloss White - Includes Rogerseller Cistern & Flushplate Matte Black WHGWSLMB GREENWHGWSLMB
$1,999
| Water Star Rating |
|---|
Catalano Sfera Wall Hung Toilet Suite with Slim Soft Close Seat - Includes Rogerseller Cistern & Flushplate Matte Black SFERAWHSLMB
$1,778
| Water Star Rating |
|---|
Catalano Sfera Wall Hung Toilet Suite with Slim Soft Close Seat - Includes Rogerseller Cistern & Flushplate Chrome SFERAWHSLCH
$1,682
| Water Star Rating |
|---|
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

