Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | 915110LMB |
|---|---|
| Depth (mm) | 325 mm |
| Height (mm) | 385 mm |
| Width (mm) | 240 mm |
| Finish Colour | Black |
| Finish Colour Description | Black |
Other Features
| Pull Out Tap | |
|---|---|
| Square Neck | |
| Spray Head | |
| Features | |
| Gooseneck |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Warranty Note | 2 Years parts & labour |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Other
| Filtration | 0.2 Micron |
|---|---|
| Boiling Water Capacity | 90 Cups per hour |
| Chilled Water Capacity | 60 Cups per hour |
| Primary Product Category | Tap |
| Transfer to Clearance | |
| Sparkling | |
| Filtered Tap Type | Boiling, Chilled & Sparkling |
| Billi Range | B - 5000S |
| EAN | 9351311012529 |
Compare to similar items
Billi B5000SP Matte Black Home Boiling Chilled and Sparkling Filtered Water System 915110LMB
$4,093
| Sparkling | |
|---|---|
| Filtered Tap Type | Boiling, Chilled & Sparkling |
Billi Home BCS XL Boiling/Chilled/Sparkling Filtered Water Urban Brass 925101LUB
$7,361
| Filtered Tap Type | Boiling & Chilled |
|---|
Billi Home BCS XL Boiling/Chilled/Sparkling Filtered Water Gun Metal Grey 925101LGM
$7,361
| Filtered Tap Type | Boiling & Chilled |
|---|
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

