Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | MA-E85R-A |
|---|---|
| Weight (kg) | 9.9 kg |
| Depth (mm) | 244 mm |
| Height (mm) | 547 mm |
| Width (mm) | 425 mm |
| Finish Colour | White |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Other Features
| Features |
|
|---|
Noise Level
| Noise when working | 55 dB |
|---|
Country of Origin
| Origin | Japan |
|---|
Other
| Air Treatment Categories | Air Purifiers |
|---|---|
| EAN | 4902901907173 |
Manuals & Downloads
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

